Kök Hücre ve Rejeneratif Hücre N
  Facebook Twitter Google Plus
  Linkedin Flickr Friendfeed
  YouTube
 

Gençleşme ve yaşlanmayı durdurmanın en fizyolojik yolu kök hücreden zengin yağ hücresi (adiposit) ve kollajen üreten hücre (fibroblast) enjeksiyonlarıdır.

Bütün bilimsel çalışmalar kök hücreler ile ilgili potansiyeli açığa çıkarmıştır. Bu inanılmaz hücreler plastisite özelliğine sahiplerdir. Bunun anlamı insan bedenindeki tüm dokulara dönüşebilmeleridir. Kendilerini sonsuz klonlayabilirler. Bu açıdan ölümsüzdürler. Tek başına kök hücre terapisinin, gençleşme için henüz sınırları tam belirlenmiş olmasa da kök hücreden zengin yağ hücre enjeksiyonları gençleşmenin ya da yaşlanmayı geciktiren uygulamaların en başında yer alıyor.

Verilen yağların kalmadığı ya da yüzü şişirdiği ile ilgili genellemeler, kök hücreden zengin yağ hücresi enjeksiyonları için doğru değildir. Bu teknik ile % 90 kalıcılık olduğu ve etki süresinin ise 5-7 yıl sürdüğü söylenebilir.

Doğru teknik yüzün bozulmuş geometrisini düzeltir. Yüzü şekilendirir, yeniden onarımı harekete geçirir ve yapısal destek verir. Kişinin kök hücreden zengin yağ hücrelerini çok hassas bir şekilde alıp, ihtiyacı olan bölgelere daha fazla olmak üzere bütün yüze bal peteği tarzında enjekte edilmelidir. 35 yaşını geçen herkesin koruyucu ya da tedavi edici amaçlı bu enjeksiyonları yaptırmaları tavsiye ediliyor.

Günümüzün modern yüz ve gençleştirme yöntemi olan volumetrik enjeksiyon yöntemi için en uygun dokudur.Yüz ve bedendeki yaşlanma belirtilerinin birinci nedeninin hacim kaybı ve kalan hacmin yer değiştirmesi olduğu biliniyor. Deri, deri altı dokusu, yağ dokusu, kaslar ve hatta kemik, yaş arttıkça hacim kaybına uğrar Zayıfladığımız zaman giysilerimizin üzerimizden dökülmesi gibi, derimiz de bol gelmeye başlar, katlanır ve kırışır.Boşalan, hacmini kaybeden meme dokusu sarkar. Hacmini kaybeden kalça dolgunluğunu kaybediyor ve çevrede yalancı selülitlere neden oluyor. El sırtı boşalır, tendonlar ve damarlar görünmeye başlar. Hacmini kaybeden kaşlar bile yerçekimine direnemez.


Kök hücre içeren hücre transferleri şunlardır:

1 Yağ hücresi enjeksiyonu

2.Yağ dokusu nakli

3.Kök hücreden zengin yağ hücresi enjeksiyonu (ultra konsantre hücre nakli)

4.Aktive edilmiş kök hücreden zengin yağ hücresi enjeksiyonu

5.Kök hücre nakli (Sağlık Bakanlığı izni ile)

6.Kültüre kök hücre nakli (Sağlık Bakanlığı izni ile)


Kök hücreden zengin yağ hücresi basamakları şunlardır:

Yağ dokusu alımı
Rejeneratif hücrelerce zenginleştirme
Hücre karışımının elde edilmesi
Mikroenjeksiyon
 
 

Tüm Hakları Saklıdır | estetikcerrahikokhucre.com